Obornicki Klub Karate na podium. Świetne występy młodych karateków

Daria Przybysz
Zawodnicy Obornickiego Klubu Karate w sobotę wystartowali w dwóch wydarzeniach sportowych - w Akademickich Mistrzostwach Polski w Karate Olimpijskim we Wrocławiu oraz turnieju Dynamic Cup 2021 w Mosinie.

Zawodnicy Obornickiego Klubu Karate w sobotę wzięli udział w dwóch wydarzeniach sportowych. Starsi zawodnicy wystartowali w Akademickich Mistrzostwach Polski w Karate Olimpijskim, które odbywały się we Wrocławiu. Natomiast młodsi zaprezentowali się na turnieju Dynamic Cup 2021 w Mosinie.

Jędrzej Ślachciak i Tadeusz Kulikowski wraz ze swoim kolegą z Politechniki Poznańskiej wywalczyli brązowy medal w konkurencji kata drużynowego w Akademickich Mistrzostwach Polski w Karate Olimpijskim we Wrocławiu.

Sukces młodych zawodników Obornickiego Klubu Karate

Bardzo dobrze zaprezentowali się także najmłodsi zawodnicy Obornickiego Klubu Karate podczas turnieju Dynamic Cup 2021, który odbywał się w Mosinie. Na tym turnieju w poszczególnych kategoriach wiekowych medale zdobyli w konkurencji kata: pierwsze miejsce Zuzanna Paulus, drugie miejsce Oskar Andrzejewski i Weronika Łukaszewska, trzecie miejsce Zuzanna Korczyńska, Agata Korczyńska i Stefania Runowska.

W konkurencji kihon: pierwsze miejsce wywalczył Antek Nowak, a trzecie Adam Stachowiak. Na torze sprawnościowym: drugie miejsce wywalczyli Zuzanna Paulus, Adam Stachowiak, Weronika Łukaszewska a trzecie miejsce Antek Nowak i Agata Korczyńska.

- Rywalizacja była tu bardzo zacięta i dostarczała dużo emocji. Często wybuchy radości ze zwycięstwa mieszały się ze łzami porażki - komentował wyczyny młodych sportowców trener Tomasz Wosicki.

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe