Piłka ręczna - Po wygranej z Gdańskiem Sparta w czołówce

Anita Nochowicz
Oborniczanki wygrały pojedynek z drużyną z Gdańska 35:32
Oborniczanki wygrały pojedynek z drużyną z Gdańska 35:32 A. Nochowicz
W minioną sobotę Sparta Oborniki podejmowała na własnym boisku zespół AZS AWFiS Gdańsk.

Obie drużyny stworzyły ciekawe widowisko, długo trzymając w niepewności obornickich kibiców. Spotkanie miało bardzo wyrównany poziom, jednak w końcówce meczu ku zadowoleniu miejscowych fanów piłki, Sparcie udało się zdobyć i utrzymać kilkupunktowe prowadzenie.

Pierwsza połowa meczu była bardzo wyrównana. Zakończyła się remisem 18:18. Oba zespoły były bardzo zdeterminowane. Gdańszczankom zależało na przełamaniu złej passy i zdobyciu 2 punktów, które pozwoliłyby im znaleźć się w gronie najlepszych 4 zespołów I ligi. Tak samo mocno zorientowane na zwycięstwo były oborniczanki, którym do lidera tabeli brakują zaledwie 3 punkty. Podczas meczu emocji zatem nie brakowało.

Druga połowa meczu początkowo zapowiadała się na tak samo wyrównany pojedynek jak pierwsza. W 42 minucie wynik nadal był remisowy 26:26.
Po kwadransie okazało się jednak, że oborniczanki są w lepszej dyspozycji. Po celnych trafieniach Borkowskiej, Celki i Cieśli - Sparcie udało się zdobyć kilkupunktową przewagę.

15 minut przed zakończeniem gry, wynik wynosił 30:26 na korzyść Sparty. Kolejne 5 minut pokazało, że Gdańszczanki nie są już w stanie dorównać Sparcie. Gospodynie w 20 minucie 2 połowy prowadziły już 5 punktami - 33:28. W ostatnich minutach przyjezdne na chwilę poprawiły swoją skuteczność, jednak nie zdołały wyrównać.

Mecz zakończył się wynikiem 35:32 na korzyść Sparty.

- To był bardzo wyrównany mecz. Jeden i drugi zespół chciał wywalczyć 2 punkty w tabeli ligowej. Drużyna z Gdańska chciała dostać się do pierwszej 4 tabeli, a nas od lidera dzielą zaledwie 3 punkty. Na szczęście w 2 połowie udało się osiągnąć 4 - 5 bramkową przewagę. Myślę, że o zwycięstwie zadecydowało lepsze przygotowanie kondycyjne naszej drużyny - mówił tuż po zakończeniu spotkania, trener Sparty Oborniki, Tomasz Konitz.