Sparta Oborniki wreszcie wygrywa

Administrator Oborniki.NaszeMiasto.pl
Sparta Oborniki pokonała na własnym boisku drużynę z Łopuchowa 6:1. Grad bramek padł w drugiej połowie

Piłkarze Sparty Oborniki przygotowując się do rundy rewanżowej sezonu 2012/2013 rozegrali w sobotę kolejny mecz sparingowy. Tym razem rywalem podopiecznych Mariusza Drewicza był zespół poznańskiej klasy okręgowej KS Łopuchowo.

Pierwsze w tym roku spotkanie na boisku przy ul. Objezierskiej nie rozpoczęło się pomyślnie dla gospodarzy. Pomimo kilku dogodnych sytuacji Rafała Napierały i Patryka Prybińskiego oborniczanie nie potrafili strzelić bramki. Zgodnie ze starym piłkarskim powiedzeniem, niewykorzystane sytuacje szybko się zemściły i w 26 minucie goście wykorzystując nieporozumienie obrońców Sparty, otworzyli wynik meczu.

Strata nieco rozbiła gospodarzy, którzy poza strzałem Macieja Brauzy w 37 minucie, nie zagrozili w pierwszej połowie w znaczący sposób bramce drużyny z Łopuchowa. Przy wyniku 1:0 oba zespoły udały się do szatni.
Druga odsłona spotkania wyglądała już zupełnie inaczej i należała w całości do oborniczan. Wyrównującą bramkę Sparta zdobyła w 52 minucie po strzale jednego z testowanych zawodników. Zaledwie trzy minuty później sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy, po nieprzepisowym zagraniu obrońcy z Łopuchowa. Egzekutorem jedenastki był Rafał Napierała, który bez problemu pokonał bramkarza rywali, zapewniając tym samym prowadzenie swojemu zespołowi.

Przejdź na następną stronę...

W 64 minucie Sparta przeprowadziła szybką kontrę, po której podwyższyła wynik na 3:1. Tym razem bramkarza klasy okręgowej pokonał Łukasz Lech.
Pomimo korzystnego wyniku gospodarze nie zwolnili tempa i dalej atakowali Łupuchowian. W 71 minucie ponownie sfaulowany w polu karnym został zawodnik Sparty. Po raz kolejny do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Rafał Napierała i pewnym strzałem pokonał bramkarza.

W 88 minucie wynik na 5:1 podwyższył Krzysztof Lizewicz, który wykorzystał dobre podanie na wolne pole od testowanego zawodnika. Pomocnik Sparty nie pozostał dłużny i chwilę później to on swoim podaniem asystował przy bramce, którą zdobył zawodnik testowany.

Mecz zakończył się wynikiem 6:1 . Jest to pierwsza wygrana oborniczan w spotkaniach kontrolnych przed rozpoczęciem rundy wiosennej.

Czy Biało - Czerwoni zatriumfują w stolicy?