Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W środę poznamy powiatowe OSOBOWOŚCI ROKU 2019

Szymon Filipowski
Szymon Filipowski
Który z naszych kandydatów zasłużył na prestiżowy tytuł w kategorii Działalność Społeczna i Charytatywna? Kto zostanie Osobowością Roku w kategorii Biznes? Który z polityków i osób działających na rzecz lokalnej społeczności zasługuje na największe uznanie? Kto powinien zwyciężyć w kategorii Kultura? O tym zdecydują Czytelnicy w wielkim plebiscycie „Głosu Wielkopolskiego”

W wielkim plebiscycie OSOBOWOŚĆ ROKU 2019, który w województwie wielkopolskim prowadzi „Głos Wielkopolski”, zaszczytne tytuły zostaną przyznane głosami mieszkańców naszego regionu. Za nami kolejny tydzień głosowania.

Kandydatów do wyróżnienia nominowała kapituła naszej redakcji pod przewodnictwem redaktora naczelnego Adama Pawłowskiego. Elementem każdej nominacji będzie jej uzasadnienie, czyli wskazanie, za jakie konkretne działania lub sukcesy w 2019 roku dana osoba została wyróżniona.

KATEGORIE I ETAPY PLEBISCYTU
Głosowanie jest prowadzone w pięciu kategoriach: Kultura, Działalność społeczna i charytatywna, Biznes oraz Polityka, samorządność i społeczność lokalna i Nauka.

W pierwszych czterech kategoriach nagrody zostaną najpierw przyznane w naszym powiecie, a także w pozostałych powiatach Wielkopolski. Laureaci nie tylko zdobędą tytuły Osobowość Roku 2019 w mieście lub powiecie, lecz także, zachowując zdobyte głosy, awansują do wojewódzkiego finału akcji, w którym zostaną przyznane tytuły Osobowość Roku Wielkopolski 2019.
W kategorii Nauka głosowanie prowadzone jest w jednym etapie w skali całego województwa.

OGÓLNOPOLSKI FINAŁ
Laureaci z Wielkopolski będą mieli także szansę na zdobycie wyróżnień w skali całej Polski. W tym roku plebiscyt jest prowadzony jednocześnie we wszystkich województwach w kraju. Zwycięzcy z każdego regionu wezmą udział w ogólnopolskim finale, w którym powalczą o tytuły Osobowość Roku Polski 2019. Awansując do finału laureaci zachowają zdobyte głosy.

GŁOSOWANIE
Głosowanie w miastach i powiatach (w tym także wągrowieckim)w pierwszym etapie plebiscytu rozpoczęło się we wtorek, 7 stycznia i będzie trwało do najbliższej środy, 12 lutego do godz. 21:30. Zwycięzcy awansują do wojewódzkiego finału, który rozpocznie się w piątek, 14 lutego i potrwa do środy, 26 lutego. Dwa dni później, w piątek, 28 lutego rozpocznie się ogólnopolskich finał. Jego zwycięzców poznamy w środę, 11 marca.

UROCZYSTA GALA
W marcu odbędzie się wojewódzka gala plebiscytu Osobowość Roku 2019, na którą zostaną zaproszeni wszyscy laureaci z miast i powiatów. Na scenie otrzymają piękne statuetki, dyplomy i nagrody. Galę uświetnią także występy wybranych laureatów w kategorii Kultura. Podsumowaniem całego plebiscytu będzie ogólnopolska gala, podczas której zostaną wręczone główne tytuły.

NAGRODY
Na zwycięzców czeka wiele atrakcyjnych nagród. Laureaci z każdego miasta i powiatu, w każdej kategorii plebiscytu otrzymają: tytuł Osobowość Roku 2019 miasta lub powiatu, statuetkę i pamiątkowy dyplom potwierdzający zdobycie tytuł, zaproszenie na wojewódzką galę plebiscytu Osobowość Roku 2019, awans do wojewódzkiego finału plebiscytu z zachowaniem zdobytych głosów. Osoby, które w wojewódzkich finałach każdej z czterech powiatowych kategorii plebiscytu oraz w wojewódzkiej kategorii Nauka, zdobędą najwięcej głosów otrzymają: tytuł Osobowość Roku Wielkopolski 2019, statuetki, zaproszenie na ogólnopolską galę plebiscytu Osobowość Roku 2019 w Warszawie, dyplom wręczany podczas ogólnopolskiej gali, awans do ogólnopolskiego finału plebiscytu z zachowaniem zdobytych głosów. Dodatkowo na laureatów pierwszych trzech miejsc w wojewódzkim finale w każdej kategorii plebiscytu czekają zaproszenia dla dwóch osób na weekendowy pobyt w hotelu ze SPA.

NASI KANDYDACI
W każdej z czterech kategorii plebiscytu toczy się głosowanie powiatowe. Łącznie mamy zgłoszonych ponad czterdziestu kandydatów, którzy mają szansę na ten zaszczytny tytuł i nagrody. Przypomnijmy, że osoby, które zwyciężą będą miały możliwość walki o tytuł wojewódzki wraz ze zwycięzcami z innych wielkopolskich powiatów.

W chwili oddania naszej gazety do druku najwięcej głosów w kategorii KULTURA ponownie na pierwszym miejscu znalazła się Maja Kromolicka, nominowana za stworzenie w Obornikach grupy teatralnej aktywizującej osoby w różnym wieku i z różnych środowisk. Obecnie pani Maria wraz ze swoją grupą teatralną przygotowuje się do kolejnego przedsięwzięcia, które zapewne niebawem zaprezentują na obornickiej scenie. - Moje zainteresowania zawsze krążyły wokół małych i większych form teatralnych. Zawsze też przywiązywałam wagę do starannego wysławiania się. Zresztą realizowałam je w pracy w szkole i OOk. Kiedy zakładałam grupę teatralną Afterwork byłam pełna obaw. Dzisiaj widzę, że był to bardzo dobry pomysł. Widzę, że praca z zespołem przynosi wiele radości, nie tylko mi, ale przede wszystkim ludziom z, którymi pracuję. Widzę jak się rozwijamy, jak stajemy się grupą przyjaciół bez względu na wiek, wykształcenie i poglądy. My po prostu kochamy to co robimy - mówi Maja Kromolicka

Na drugim miejscu uplasowała się Sylwia Fiołek, członkini Orkiestry Dętej z Obornik.Trzecie miejsce zajmuje Jerzy Pilarski, którego nominowano za bycie wspaniałą wizytówką muzycznego środowiska w kraju i poza granicami wraz z zespołem Brass Band Oborniki. W 2019 odbył się ich jubileuszowy koncert na który zabrakło biletów, a sala wypełniona była po brzegi.

Kolejna kategoria to DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA I CHARYTATYWNA. Chcemy docenić w niej osoby, które bezinteresownie pomagają innym ludziom. To takie „ciche anioły”, gotowe nieść pomoc w każdej chwili. W chwili oddania gazety do druku prowadziła nadal Agata Krzyścin, która nominowana została za wielkie serce, pomoc potrzebującym i organizację zbiórek pieniężnych i licytacje dla ciężko chorych dzieci. W tej kategorii kandydują także m.in. Jadwiga Majchrzak-Zagrodnik za prężną działalność w Obornickim Ośrodku Kultury oraz Zyta Czechowska za pełną zaangażowania pracę z niepełnosprawnymi dziećmi i młodzieżą oraz za zdobycie tytułu Nauczyciel Roku 2019.

Kolejna kategoria to polityka i samorządność lokalna. Tutaj pierwsze miejsce, w chwili oddania gazety do druku, zajmuje Angelika Pilarska. Została nominowana do akcji za utrwalanie lokalnej tożsamości poprzez liczne wystawy dotyczące regionu i jego historii. Drugie miejsce zajmuje obecnie sołtys Rożnowa Barbara Bacic-Gaertner. Wśród kandydatów są także m.in. Krzysztof Nikodem oraz Piotr Woszczyk.

W kategorii BIZNES w chwili oddania gazety do druku prowadziła Marta Michalska - właścicielka firmy Bodyzone w Obornikach. Tuż za nią była właścicielka firmy PROPS Joanna Gacek Sroka.

W kategorii NAUKA pierwsze miejsce zajmuje dr hab. Łukasz Kaczmarek nominowany za objęcie funkcji doradcy strategicznego Fundacji Arch Mission, dzięki czemu będzie brał czynny udział w badaniach związanych z możliwością przetrwania bezkręgowców. W kategorii nominowani są również dr hab. Piotr Rzymski, prof. UPP, dr hab. Daria Szymanowska-Powałowska oraz prof. UPP dr hab. Joanna Kobus-Cisowska za osiągnięcia naukowe dotyczące technologii żywności i żywienia człowieka.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na oborniki.naszemiasto.pl Nasze Miasto