Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Zamek w Stobnicy zaskakuje pięknem. Kontrowersyjna budowla zachwyciła już wielu artystów. Przedstawiamy zimową galerię Łukasza Bukowskiego

Natalia Szewczyk
Natalia Szewczyk
W chwilach, gdy zima zakrywa krajobraz białą pierzyną, zamek w Stobnicy, niedaleko Obornik, staje się płótnem dla obornickiego artysty - fotografa i filmowca, Łukasza Bukowskiego. Jego obrazy, zatopione w zimowej aurze, pokazują piękno tej majestatycznej i najbardziej kontrowersyjnej fortecy w Polsce. Zapraszamy do obejrzenia wyjątkowej galerii ze Stobnicy.

Zamek w Stobnicy zaskakuje pięknem. Kontrowersyjna budowla zachwyciła już wielu artystów. Przedstawiamy zimową galerię Łukasza Bukowskiego

Zamek w Stobnicy, to najprawdopodobniej najbardziej znany zamek w Polsce. Ciągle budzi wiele kontrowersji i jest przedmiotem wielu dyskusji. Niemniej jednak, jego majestatyczna budowla zachwyca zimą jeszcze bardziej, niż zwykle. Te zimowe warunki wykorzystał idealnie lokalny fotograf i filmowiec, Łukasz Bukowski.

-Uwielbiam robić zdjęcia jednak to film zawsze jest u mnie na pierwszym miejscu. Dzięki udoskonaleniu swoich umiejętności fotograficznych poprawiłem spojrzenie na kadr filmowy.
Zdjęcia z drona to zmiana perspektywy, a każda zmiana perspektywy, czy to zbliżenie makro czy ujęcie z lotu ptaka, pozwala spojrzeć na obiekt inaczej, ciekawiej, pozwala nam do niego bardziej dotrzeć, poznawać i rozwijać. - mówił dla nas Łukasz Bukowski, autor zdjęć.

Łukasz na swoim koncie ma wiele produkcji filmowych między innymi dla lokalnej społeczności.

- Wraz z Obornickim Ośrodkiem Kultury pokuszono się o pierwszy film dokumentalny .To był „Stan Wojenny” w reżyserii pana Adama Krasickiego oraz pana Romana Trzęsimiecha. Kolejne produkcje przy współudziale OOK, które zrealizowałem to m.in. „Nowi Sąsiedzi” w reżyserii Romana Trzęsimiecha, oraz „Na służbie u diabła”. Ostatni film opowiedział historie Ryczywolan tj. „Łopiszewo –Ryczywół, nierozłączna historia” w reżyserii dwóch historyków, pana Roberta Zimnego oraz Jacka Dereżyńskiego. - dodaje filmowiec.

CZYTAJ WIĘCEJ O PRODUKCJI FILMOWEJ: Powstała ekranizacja historii Ryczywołu. To już trzecia produkcja filmowa mieszkańców Gminy Ryczywół [ZDJĘCIA Z PREMIERY I NAGRAŃ]

Łukasz Bukowski

Zamek w Stobnicy ciągle budzi emocje

Wspomnienia o kontrowersjach związanych z budową zamku w Stobnicy nadal budzą dyskusje na terenie całej Polski. Zamek, przypominający średniowieczną warownię, wzniesiony na sztucznej wyspie, o imponujących wymiarach – 70 metrów wysokości, 200 metrów długości i 15 kondygnacjach – budził sprzeczne emocje nie tylko ze względu na lokalizację, ale również samą koncepcję projektu.

Zamek w Stobnicy zaskakuje pięknem. Kontrowersyjna budowla z...

od 7 lat
Wideo

Krzysztof Kolumb był polskim księciem?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na oborniki.naszemiasto.pl Nasze Miasto