MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Mieszkańcy Gminy Ryczywół głosują na wójta. Jaka jest frekwencja do godziny 17? [ZDJĘCIA]

Natalia Szewczyk
Natalia Szewczyk
Niedziela, 21 kwietnia to wyjątkowy dzień dla mieszkańców Ryczywołu. Tego dnia oddają głos na jednego z kandydatów na wójta Gminy Ryczywół. Znamy frekwencję na godzinę 17:00 w gminie.

Mieszkańcy Gminy Ryczywół głosują na wójta. Jaka jest frekwencja do godziny 17?

Lokale wyborcze w Gminie Ryczywół, jak i w całym kraju, gdzie odbywa się druga tura wyborów na prezydenta, burmistrza czy wójta, otworzyły się równo o 7.00. Wyborcy mają czas na oddanie głosu do 21.00. W Gminie Ryczywół znajduje się 10 lokali wyborczych.

Każdy mieszkaniec chcąc zagłosować musi zabrać ze sobą dowód osobisty oraz wskazać pracownikowi komisji adres zamieszkania, tj. ulicę, nr domu, a w przypadku mieszkańców bloków, także numer mieszkania.

Wyborca otrzymuje tylko jedną kardę, na każdej należy postawić tylko jeden krzyżyk.

Frekwencja na godzinę 12:00 w Gminie Ryczywół

Frekwencja w Gminie Ryczywół o godzinie 12:00 była na poziomie 13,17 proc. to o jeden procent mniej, niż dwa tygodnie temu, o godzinie 12:00, podczas pierwszych wyborów.

Najwięcej mieszkańców zjawiło się na głosowaniu w Skrzetuszu. Do obwodu tego należą mieszkańcy z Chmielewa, Krężoły, Łopiszewo i Skrzetusz. Najniższą frekwencję w Gminie Ryczywół zanotowano w Ludomach - 8,21 proc. Tam na 792 mieszkańców przybyło tylko 65 uprawnionych do głosowania.

Frekwencja na godzinę 17:00 w Gminie Ryczywół

Dużo lepiej kształtuje się frekwencja na godzinę 17:00 w Gminie Ryczywół. Wynosi ona bowiem 40,83 proc. Najwięcej głosów oddano w Radomiu, tam frekwencja wynosi 50,79 proc. Do okręgu należą miejscowości:

  • Piotrowo

  • Połajewice

  • Radom

Na 254 mieszkańców tych miejscowości, zagłosowało aż 129 uprawnionych do głosowania. Najniższą frekwencję ma okręg w Lipie. Wynosi ona 26,68 proc. Na 757 osób, zagłosowało tam 202 uprawnionych do głosowania.

od 16 lat
Wideo

Ceny warzyw i owoców w maju

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na oborniki.naszemiasto.pl Nasze Miasto