Bols
Bols Jakub Przybysz
Do Obornickiej Ligi Orlik zgłosiło się siedem drużyn. W tym tygodniu rozegrano pierwsze spotkania. Nie brakowało zarówno efektownych bramek jak i emocji

We wtorek ruszyła kolejna liga piłki nożnej w Obornikach. Tym razem rozgrywki skierowane zostały do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. W piłkarskich zmaganiach udział bierze siedem drużyn. O miano najlepszego zespołu Obornickiej Ligi Orlik walczą Bols, Brazzers, Drużyna Actimela, MKS Kotwica Kołobrzeg, Lambada, The Reds oraz Ziomki.

Pierwszy mecz rozegrały drużyny Brazzers i Bols. Spotkanie było dość jednostronne na korzyść Brazzers’ów. To właśnie oni zdobyli pierwsze punkty, pokonując swoich rywali aż 5:1. Pierwsza bramka wpadła w 7 minucie meczu, a jej zdobywcą był Kordian Bukowski. Jeszcze w pierwszej połowie wynik na 2:0 podwyższył Borys Nowak.

W drugiej części spotkania na listę strzelców ponownie wpisał się Kordian Bukowski. Drużyna Bolsa swoją honorową bramkę zdobyła po akcji wyprowadzonej z rzutu rożnego. W dalszej części meczu kolejne bramki wpadały już tylko na konto zespołu Brazzers.

W drugim z wtorkowych spotkań zmierzyły się ze sobą Drużyna Actimela oraz MKS Kotwica Kołobrzeg. Mecz ten trzymał w napięciu do ostatnich sekund nie tylko zawodników ale także zebranych kibiców. Ostatecznie oba zespoły podzieliły się punktami przy remisie 3:3. Po pierwszej połowie faworytem spotkania była Drużyna Actimela. To ona wygrywała 1:0. Jednak po zmianie stron inicjatywę przejęła Kotwica Kołobrzeg, strzelając aż trzy bramki. Drużyna Actimela zdołała wyrównać wynik w ostatniej akcji meczu, strzelając efektowną bramkę z rzutu wolnego.

W czwartek zmierzyły się pozostałe zespoły z Obornickiej Ligi Orlik. Lambada zmierzyła się z drużyną The Reds a Ziomki z Bolsem.