Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Sobotni trening z Krzysztofem Nowackim [+WYZWANIE]

Krzysztof Nowacki
Jesień, zima oraz wiosna to dobry czas dla biegaczy na wzmocnienie mięśni. To również doskonałe pory roku, aby poprzez ruch pobudzić trochę nasze senne organizmy. Co nam do tego potrzeba? Oprócz chęci właściwie nic, bowiem trening możemy przeprowadzić wszędzie. W domu, piwnicy, garażu, na świeżym powietrzu. Co nam do tego potrzeba?

Chęci tylko i wyłącznie, oraz trochę wiedzy z dziedziny rekreacji ruchowej dotyczącej podstawowych ćwiczeń, które możemy wykonywać. Ile czasu potrzeba na dobry trening? Myślę że na początek 20-30 min w zupełności wystarczy. Od czego więc zacząć? Przygotujmy sobie stoper, lub ściągnijmy aplikację na smartfona z odpowiednim pomiarem czasu. Nasz trening podzielimy na 3 bloki w których będziemy wykonywać po 3 ćwiczenia w 4 seriach. Po każdej z serii zrobimy 1 min odpoczynku. Pracujemy według schematu 30 sekund pracy, 10 sekund odpoczynku.

TRENING CZYNI MISTRZA, NAJWAŻNIEJSZA SYSTEMATYCZNOŚĆ
Zaczynamy od zestawu numer 1 w których wykonujemy: bieg w miejscu z pracą rąk, bieg w miejscu z uderzeniami o pośladki, oraz bieg w miejscu z wysokim unoszeniem kolan. Tak ćwiczymy 4 serie tych 3 ćwiczeń.

Następnie robimy 1 min przerwy i przechodzimy do zestawu nr 2. Mamy w nim pompkę, przysiad i deskę. Przy pompce pamiętajmy żeby napiąć mocno brzuch i schodząc w dół wciągnąć powietrze i napiąć ciało. Jeżeli nie dajemy rady wykonać zwykłej pompki zróbmy wersję tzw. damską czyli na kolanach. Przysiad, pamiętajmy o postawie, prostych plecach i utrzymywaniu ciężaru ciała na piętach, oraz przy wstawaniu, żeby pachwiny trzymać szeroko. I ostatnie ćwiczenie deska, pamiętajmy o napięciu ciała i trzymaniu naturalnie głowy, a nie zawijaniu jej pod nasz tors, bo może zabraknąć nam tlenu. Po 4 seriach ponownie robimy minutę przerwy. Zestaw nr 3 to burpee, czyli padnij powstań, scyzoryk i krzesełko.

Padnij powstań zaczynamy w podporze przodem, wyrzucamy energicznie nogi do tyłu, klaką dotykamy ziemi. Następnie nogi wracają do podporu, prostujemy całą sylwetkę i kończymy wyskokiem do góry. Scyzoryk, w leżeniu na plecach unosimy wyprostowane ręce i nogi, tak żeby spotkały się nad naszym brzuchem, przy maksymalnym napięciu całego ciała.

Krzesełko to nic innego jak element przysiadu, w jego końcowej fazie, czyli przy zejściu do dołu zatrzymujemy pozycję na 30 sekund. Pamiętając o prostych plecach. Jeżeli po 4 seriach mamy jeszcze siły, robimy minutę przerwy i następnie wykonujemy każde z ćwiczeń na zakończenie przez 30 sekund.

Taki trening wykonany na dobrej intensywności i z zachowaniem szczególnej staranności przy poszczególnych ćwiczeniach bardzo dobrze wzmocni nasze mięśnie, oraz pobudzi metabolizm.

WYZWANIE
Wyzwanie nr 1:Ile przysiadów zrobisz w 2 minuty?

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na oborniki.naszemiasto.pl Nasze Miasto