Sparta Oborniki pokonała drużynę KS Wełna Skoki

Daria Przybysz
W niedzielę, 16 października piłkarze nożni Sparty Oborniki zmierzyli się z KS Wełna Skoki. Po bramkach Filipa Starosty i Patryka Pacholskiego oborniczanie pokonali rywala 2:0

W wyjazdowym spotkaniu piłkarze nożni Sparty Oborniki pokonali Wełnę Skoki 2:0. Pierwsze minuty nie zapowiadały zwycięstwa Spartan. Już w pierwszej połowie Wełna groźnie zaatakowała, piłka jednak nie wpadła do bramki gości. Napór gospodarzy trwał bardzo długo, to Wełna była drużyną przeważającą, stwarzającą sobie sporo sytuacji pod bramką golkipera Sparty.

To właśnie dobra dyspozycja w tym dniu linii obrony a przede wszystkim bramkarza Sparty sprawiły, że przyjezdni nie stracili bramki w meczu. Druga połowa to głównie obraz słabnących ataków Wełny, której piłkarze jakby opadli z sił. Spartanie skrzętnie wykorzystywali słabszą dyspozycję gospodarzy i coraz częściej pojawiali się pod bramką Wełny.

Bardzo dobrą zmianę na boisku zapewnił młody zawodnik Sparty Filip Starosta, który po wejściu na boisko najpierw miał stuprocentową okazję do zdobycia bramki, jednak strzał głową obronił bramkarz gospodarzy. Kilka minut później golkiper Skoków skapitulował i Starosta wpisał się na listę strzelców. Sparta objęła prowadzenie, które podwyższyła zaledwie trzy minuty później po strzale Patryka Pacholskiego w sytuacji sam na sam z bramkarzem.

Sparta odniosła drugie zwycięstwo w rundzie jesiennej, a najbliższe spotkanie odbędzie się przy Objezierskiej o godz. 15.00, gdzie przeciwnikiem będzie Lubuszanin Trzcianka.